“Bütün iyi kitapların sonunda

bütün gündüzlerin,

bütün gecelerin sonunda

meltemi senden esen

soluğu sende olan,

yeni bir başlangıç vardır…”

Edip Cansever

 

Sevgili Meslektaşlarım, 

Genel Kurulumuzdan bu yana ülkemizde olağanüstü gelişmeler yaşandı. 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından OHAL ile halkımız ve meslektaşlarımız için çok daha ağır sosyal ve ekonomik koşullar oluştu.

Ülkemizin bu kritik döneminde önemli mesleki ve toplumsal sorumluluklar üstlendiğinin bilinciyle çalışan Kurullarımız, düzenli toplantılarla çalışma programımızı hayata geçirmek için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Odamızın 22. Olağan Genel Kurulu’nda geçmişin birikimini geleceğe taşımak için görev aldık. Taşın üstüne taş koyarak daha güçlü, daha etkin, daha dinamik ve daha katılımcı bir Oda yaratmak hedefimiz. Mesleğimizin saygınlığı, meslektaşımızın hakları, ülkemizin refahı için…

Bu hedefe doğru yol alırken yeni bir döneme başlamanın ve kolektif bir anlayışla çalışmanın heyecanını bizimle birlikte duyan ve çalışmalara omuz veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bu yolculukta adımlarımızı birlikte çoğaltacak ve bir kültürü birlikte yaratacağız. “Yinelenen” değil “yenilenen” mücadele anlayışıyla yolumuz açık olsun.


Vedat ADAK 
Başkan